Nu consuma gaz si nu distruge mediul. Cea mai ieftina metoda de a gati vara

Nu consuma gaz si nu distruge mediul. Cea mai ieftina metoda de a gati vara
Data publicarii: 16 August 2012

La cate zile caniculare am avut am fi putut, lejer, sa ne transformam tara intr-o imensa bucatarie. Metoda de care vorbim presupune folosirea caldurii soarelui pentru a gati mancarea si este promovata din 1998 de organizatia americana Solar Household Energy.

De ce sa nu profiti de caldura soarelui care ne chinuie in lunile de vara si sa nu o faci sa tina loc de flacara la argaz atunci cand vrei sa gatesti? Prepararea solara a mancarurilor inseamna, pe scurt, folosirea soarelui pentru a gati. Este o metoda simpla, sigura si prietenoasa cu mediul. Asta pentru ca usureaza deja viata a peste 3 milioane de oameni din lumea intreaga care in mod normal ar fi trebuit sa bata zeci de kilometri ca sa faca rost macar de cateva lemne sau care si-ar fi dat toata averea ca sa se conecteze la o retea de gaze.

 

Mai multe - pe foodstory.ro.

Program Acasa TV
  • Miercuri
  • 06:00 Secretul care ne uneste
    135 min
    08:15 Juramant pentru o viata
    45 min
    09:00 Ramasitele trecutului
    60 min
    10:00 Iubirea din mine
    60 min
    11:00 Stirile Acasa Actualitati
    60 min
    12:00 Rosalinda
    60 min
    13:00 Ramasitele trecutului
    60 min
    14:00 Dallas
    60 min
    15:00 Stirile Acasa Magazin
    60 min
    16:00 Sapte pasi catre iubire
    60 min
    17:00 Contele: dragoste si onoare
    120 min
    19:00 Secretul care ne uneste
    120 min
    21:00 Juramant pentru o viata
    60 min
    22:00 Dallas
    60 min
    23:00 Un destin la rascruce
    60 min
    00:00 Rosalinda
    60 min
    01:00 Ramasitele trecutului
    60 min
    02:00 Speranta si mandrie
    195 min
    05:15 Stirile Acasa Magazin
    45 min
    06:00 Secretul care ne uneste
    120 min
Modifică setările cookies