Alexandru Călinescu are 31 de ani și a absolvit Facultatea de Medicină Veterinară.
A schimbat multe joburi: ospătar, barman (antitalent), call center recuperări credite și creanțe (a fost dat afară după o lună).
La ora actuală, are firmă de evenimente - Petreceri pentru copii și adulți – și este animator pentru brandul ZOUKA EVENTS.
“Cel mai mai important moment profesional și chiar și personal a fost la 26 ani, când am decis să nu mai lucrez pentru alte firme și să-mi fac propria firma, propriul business. În ultimii doi ani, au fost schimbările pe care le-am făcut pe investitii, am investit în oameni, în echipă. Am adus plus valoare companiei mele cu asta.”
Când vine vorba de mâncare, Alexandru crede că se pricepe.
„Îmi gătesc destul de des, în principiu de când stau singur în chirie, de 6 ani de zile. Bine, eu aș vrea să devin milionar să-mi angajez bucătar personal...
Îmi plac foarte mult pastele carbonara, și cu sos roșu, îmi fac chestii la cuptor, pe baza de orez, chestii sănătoase. În principiu, fac și ciorbă și sarmale, dar vreau sarmalele să le transform în ceva vegan.”
Are prieteni care sunt căsătoriți și pun presiune prin întrebări. Răspunsul lui este mereu: “Niciodată!”
“Dacă aș avea 1 milion de euro, i-aș investi în experiențe: să ajung în Egipt să fac kiting, să văd piramidele aztece și, pe final de viață, să mă duc în triunghiul Bermudelor.”
În această seară, Alexandru Călinescu va servi oaspeților săi: humus cu muguri de pin, babaganoush, salată tabouleh, guacamole, burrata bruschetta toast - la aperitiv, somon în stil toscan - la felul principal, și mousse de ciocolată vegan - ca desert.
06:00 | Ajutor, ma indragostesc! 120 min
|
---|---|
08:00 | Lectii de viata 60 min
|
09:00 | Intrebarea Mesei Rotunde 60 min
|
10:00 | Ingredientul fericirii 120 min
|
12:00 | Numai langa tine 180 min
|
15:00 | Ajutor, ma indragostesc! 120 min
|
17:00 | Lectii de viata 60 min
|
18:00 | Calea spre iertare 120 min
|
20:00 | Regina 105 min
|
21:45 | Luna perfecta 105 min
|
23:30 | Dulce razbunare 75 min
|
00:45 | Regina 105 min
|
02:30 | Intrebarea Mesei Rotunde 60 min
|
03:30 | Lectii de viata 45 min
|
04:15 | Ce se intampla, doctore? 15 min
|
04:30 | Luna perfecta 90 min
|
06:00 | Ajutor, ma indragostesc! 120 min
|