Vedeta a obtinut aceasta celebritate cu ajutorul disciplinei, dar si sacrificand timpul dedicat femiliei, si cu pretul unei vieti departe de parintii ei Eric si Kate, si de sora ei, Verónica. In urma cu numai cateva saptamani, tatal vedetei, actorul Eric del Castillo declara: "Se simte singura si speram ca in curand va cunoaste acel barbat care sa o faca fericita. Nu stiu daca ea cauta pe cineva, dar cred ca la nivel inconstient asta vrea".
Pe aceeasi tema Kate a dat un interviu scurt pentru publicatia Tv Notas pe care il regasiti mai jos :
-De 11 ani stai departe de familia ta … "Da, dar in fiecare an este mai bine. Cred ca din multe puncte de vedere viata mea este mai buna, si ma simt mai sigura, mai fericita, mai femeie, actionez cu mai multa inteligenta, dar mai simt si mai copil.Nu vreau sa incetez sa ma simt asa , deoarece sunt o copilita in multe aspecte, sunt lucruri pe care vreau sa le pastrez, cum ar fi capacitatea mea de a ma mira, de a crea, de a mai simti iubita si de a crede in persoanele pe care le iubesc cel mai mult ".
-Pe Eric in ingrijoreaza ca esti foarte singura in Los Angeles… "Tatal meu se preocupa la fel de mult si pentru ceilalti copii. Poate ceva mai mult pentru mine, ca femeie pentru ca sunt aici singura si cand spun singura ma refer la faptul ca aici in Statele Unite nu am nicio ruda. Mereu am fost independenta, dar este vorba de tatal meu si pentru el mereu os a fiu o fetita. Este normal sa se gandeasca la mine, si ma bucur ca o face,nu am o problema cu asta".
-Inclusiv, el a spus ca ai trecut printr-o depresie, ce poti spune despre asta? "Tatal meu, ca orice parinte, isi va face mereu griji pentru mine, dar pot spune ca nu am de ce sa ma plang, viata mea este foarte frumoasa ". -Si viata ta sentimentala ? "Singura, dar fara depresie. Nu am un partener, de asta sunt fericita, (rade), si este bine asa. Nu caut iubirea, daca vine, e foarte bine, dar nu sunt obsedata de asta".
06:00 | Pariu cu destinul 120 min
|
---|---|
08:00 | Leylifer 60 min
|
09:00 | Scrisoarea de adio 60 min
|
10:00 | Nu-i nimeni ca mine 60 min
|
11:00 | Stirile Acasa Actualitati 60 min
|
12:00 | Esmeralda 60 min
|
13:00 | Valuri de pasiune 120 min
|
15:00 | Stirile Acasa Magazin 60 min
|
16:00 | Fata cu ochi de onix 60 min
|
17:00 | Feluri de iubire 120 min
|
19:00 | Pariu cu destinul 120 min
|
21:00 | Leylifer 60 min
|
22:00 | Scrisoarea de adio 60 min
|
23:00 | Dulce razbunare 75 min
|
00:15 | Esmeralda 60 min
|
01:15 | Leylifer 60 min
|
02:15 | Dila 180 min
|
05:15 | Stirile Acasa Magazin 45 min
|
06:00 | Ajutor, ma indragostesc! 120 min
|