Kate del Castillo a sărbătorit doi ani de relație cu o escapadă romantică la Paris

Kate del Castillo a sărbătorit doi ani de relație cu o escapadă romantică la Paris
Autor: Alexandra Simion Data publicarii: 30 Iunie 2023

Actrița mexicană a postat o imagine cu iubitul său din Orașul iubirii, cu Turnul Eiffel pe fundal.

În urmă cu câteva luni s-a speculat despre o idilă cu cineastul Edgar Bahena, dar nu a existat nicio dovadă până când sora ei, Veronica del Castillo, a vorbit despre ei și au fost văzuți împreună la petrecerea de 80 de ani a mamei lor, Kate Trillo.

În iunie 2022, actrița și iubitul ei au sărbătorit un an de relație și, deși nu au vorbit public despre legătura lor și despre planurile de viitor, au postat diverse fotografii discrete, dar semnificative, pe rețelele de socializare.

„Un an mai târziu...“ este fraza pe care Edgar Bahena a scris-o în acea lună alături de o imagine în care se pot vedea mâinile celor doi cu o pereche de brățări de același stil. Fotografia a fost share-uită în story-urile de pe contul său de Instagram, în care a etichetat-o pe actrița din La reina del sur.

În luna aprilie a anului trecut, presa l-a întrebat pe tatăl ei, Eric del Castillo, ce părere are despre partenerul fiicei sale, iar acesta a răspuns: „Îl văd ca pe un pretendent pentru fiica mea Kate. Nu mă implic în asta, nu mă întrebați asta. Depinde de ea și orice ar decide, o susțin și sunt de acord cu orice decide.“

Astăzi totul este mai mult decât confirmat, iar Kate del Castillo pare fericită alături de Edgar Bahena la cea de-a doua aniversare a lor, pe care o sărbătoresc săptămâna aceasta la Paris, în Franța.

Prin intermediul Instagram, actrița de telenovele, teatru și seriale a împărtășit o imagine alb-negru în care cei doi se îmbrățișează și zâmbesc în așa-numitul Oraș al Iubirii, iar pe fundal apare cel mai emblematic monument al Parisului, Turnul Eiffel.

Cu un emoji în forma unei inimi roșii, dedicat lui, vedeta din „La Reina del Sur“ a arătat cât de îndrăgostită este și a mai împărtășit că, parte a sărbătorii lor, au mers la concertul pe care Ana Gabriel l-a oferit la L'Olympia Hall.

FOTO: Instagram

Program Acasa TV
  • Duminică
  • 06:00 Vino inapoi!
    120 min
    08:00 Lectii de viata
    60 min
    09:00 Doctor de bine - Acasa primavara 2026
    15 min
    09:15 iBani - Acasa primavara 2026
    30 min
    09:45 ProVerde - Acasa primavara 2026
    15 min
    10:00 Pe tine te-am iubit mereu
    105 min
    11:45 Esmeralda
    195 min
    15:00 Vino inapoi!
    120 min
    17:00 Lectii de viata
    60 min
    18:00 Familia
    120 min
    20:00 Inima de tigan
    90 min
    21:30 Sarut de octombrie
    120 min
    23:30 Un destin la rascruce
    60 min
    00:30 Inima de tigan
    90 min
    02:00 Familia
    135 min
    04:15 Sarut de octombrie
    105 min
    06:00 Secretul care ne uneste
    135 min
Modifică setările cookies